ME+IR+CPL do ATPL(A)

Szkolenie modułowe ME+IR+CPL do ATPL(A) jest najbardziej optymalnym i korzystnym cenowo rozwiązaniem dla pilotów, którzy pragną wyszkolić się kompleksowo do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A) wraz z uprawnieniem MEP(L) oraz IR/ME.  Szkolenie modułowe jest podzielone na 4 etapy. Egzamin praktyczny do licencji CPL(A) można połączyć z egzaminem praktycznym do uprawnienia MEP(L) w ciągu 6 miesięcy od ukończenia szkolenia do uprawnienia MEP(L). Licencja CPL(A) wraz z uprawnieniem ME/IR jest wymagana od kandydatów aplikujących na stanowisko pierwszego oficera w liniach lotniczych.

Do rozpoczęcia szkolenia wymagane jest: ukończenie kursu teoretycznego ATPL(A), posiadanie minimum 150 godzin nalotu ogólnego w chwili rozpoczęcia szkolenia praktycznego do licencji CPL(A), minimum 200 godzin nalotu ogólnego w chwili ubiegania się o wydanie licencji CPL(A), minimalny wiek w chwili ubiegania się o wydanie licencji to 18 lat, wymagane orzeczenie lotniczo-lekarskie Part-MED  klasy 1.

1 Szkolenie modułowe ME+IR+CPL
Pilot z kompletem uprawnień ME+IR+CPL, może od razu ubiegać się o pracę w liniach lotniczych. Dodatkowym atutem lub wymogiem koniecznym przy ubieganiu się o pracę w liniach lotniczych jest odbycie szkolenia w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej (MCC), które obejmuje 25 godzin wykładów i 20 godzin szkolenia praktycznego na urządzeniu FNTP II oraz szkolenia z podstaw wykonywania lotów na samolotach odrzutowych (JOC), które obejmuje 5 godzin teorii i 6 godzin szkolenia praktycznego na urządzeniu FNTP II.

Czas trwania szkolenia – szkolenie ME+IR+CPL składa się z 4 etapów:

» Dowiedz się więcej o etapach

  • ETAP 1 – 5 godzin szkolenia w locie w warunkach nocnych;
  • ETAP 2 – 6 godzin szkolenia w locie na samolocie wielosilnikowym typu complex;
  • ETAP 3 – 55 godzin szkolenia wg przyrządów, w tym minimum 15 godzin szkolenia  na samolocie wielosilnikowym;
  • ETAP 4 – 15 godzin szkolenia  w warunkach z widocznością, w tym 5 godzin szkolenia  na samolocie typu complex oraz 10 godzin szkolenia na samolocie jednosilnikowym.

Po zaliczeniu ETAPU 1 i 2 szkolenie praktyczne do licencji CPL(A) z uprawnieniem ME/IR obejmuje:

  • 55 godzin szkolenia podstawowego według wskazań przyrządów;
  • 15 godzin szkolenia w locie z instruktorem w warunkach z widocznością.

Egzamin praktyczny do licencji CPL(A) można połączyć z egzaminem praktycznym do uprawnienia MEP(L) w ciągu 6 miesięcy od ukończenia szkolenia do uprawnienia MEP(L).

» Mniej

2 Szkolenie modułowe ME+IR+CPL