Szkolenia pilotów, nauka latania samolotem

Przed przystąpieniem do szkolenia pilotów zapraszamy na Lot Zapoznawczy. 

Wspaniała okazja do samodzielnej próby zapanowania nad sterami samolotu pod okiem doświadczonego instruktora.

Zastanawiasz się nad przystąpieniem na kurs pilota samolotu ale jeszcze nigdy nie siedziałeś/aś w takiej maszynie? Nie wiesz czy jesteś w stanie “pochłonąć” niezbędną wiedzę na kursie pilotażu, pragniesz własnoręcznie poznać podstawowe zasady lotu tych niezwykłych maszyn jakimi są samoloty lub nie znasz swojego samopoczucia podczas lotu samolotem? Zapraszamy na loty zapoznawcze!

Lot zapoznawczy jest idealnym początkiem pięknej przygody, jaką może być latanie oraz idealnym wprowadzeniem do kursu na pilota samolotu. Cena takiego lotu szkoleniowego wynosi 500 zł za półgodzinną lekcję.

Aby wziąć udział w locie zapoznawczym należy skontaktować się z nami telefonicznie lub wypełnić formularz kontaktowy. Termin oraz miejsce lotu zapoznawczego lub szkolenia ustalamy indywidualnie. Dostępne terminy są uzależnione od bieżącej dostępności samolotów, instruktorów oraz przewidywanych warunków pogodowych.

Jak wygląda lot zapoznawczy?

Podczas lotu zapoznawczego poznasz podstawowe i niezbędne wiadomości teoretyczne oraz podstawowe zasady pilotażu samolotu. Wypróbujesz swoich umiejętności jako pilot bez badań lekarskich, bez zbędnych formalności zasiadając za sterami samolotu lub wedle uznania jako pasażer.

Po krótkim (wedle uznania) zapoznaniu teoretycznym z przedmiotów takich jak meteorologia, zasady lotu, łączność i przygotowanie śmigłowca do lotu, zasiądziesz za jego sterami i w asyście instruktora odbędziesz lot zapoznawczy. Jeśli Ci się spodoba i zechcesz kontynuować naukę latania samolotem, będziesz mógł/mogła odbyć kolejne lekcje zapoznawcze lub rozpocząć pełny kurs, którego zwieńczeniem jest otrzymanie licencji pilota turystycznego PPL(A) lub zawodowego.

Loty zapoznawcze i nauka latania w PlanePoland

Nauka latania samolotem jest magicznym doświadczeniem i PlanePoland może pomóc spełnić Twoje marzenie o lataniu. W PlanePoland prowadzimy loty zapoznawcze i kurs pilota samolotu na lotnisku z pasem betonowym, 7 dni w tygodniu w dzień i w nocy. PlanePoland może sprostać wymaganiom większości rodzajów szkoleń dla pilotów samolotowych. Oferujemy pełną ścieżkę kariery od kursu pilota samolotu do twojej własnej licencji LAPL(A) (licencja pilota „lekkich samolotów”) lub PPL(A) (licencja pilota „turystycznego”) do szkolenia w celu uzyskania swojej licencji CPL (A) (licencja pilota zawodowego) z możliwością uzyskania różnych dodatkowych uprawnień wpisywanych do licencji pilota. Jeśli interesuje Cię kurs PPL, u nas zdobędziesz wszelkie uprawnienia.

kurs ppl

Widok na Zakopane i Tatry z lotu śmigłowcem Robinson R44

Nauka latania samolotami może być doskonałym początkiem przygody w kierunku szkolenia na śmigłowce (helikoptery) Helipoland. Przesiadając się z samolotu na śmigłowiec (helikopter), o wiele łatwiej jest nauczyć się zawiłości manualnych towarzyszących sterowaniu śmigłowca (helikoptera).

Licencja oraz kurs PPL

PPL(A), czyli Licencja Pilota Samolotowego Turystycznego to dobry początek kariery pilota lub ciekawego hobby, jakim jest latanie. Licencja pozwala posiadaczowi niekomercyjne – czyli nieodpłatne – wykonywać czynności pilota dowódcy lub drugiego pilota. Daje ona również możliwość przejęcia steru małego, jednosilnikowego samolotu o masie startowej sięgającej 5700kg. Jeżeli chcesz więc rozpocząć swoją przygodę z lataniem – kurs PPL jest świetnym na to sposobem. Profesjonalnie przygotujemy Cię w trakcie lotów zapoznawczych oraz pełnoprawnego już kursu. Kurs PPL będzie dla Ciebie niezwykłą przygodą i pozwoli zdobyć nowe, pasjonujące doświadczenia. Jeśli chcesz zrobić kurs na pilota samolotu, cena nie jest wygórowana, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, jakie niesamowite zdolności na nim opanujesz.

Kurs, licencja pilota LAPL, samoloty ultralekkie

LAPL(A), czyli Licencja Pilota Lekkich Samolotów jest dobrą alternatywą, kiedy samoloty turystyczne wydają się zbyt duże – są też idealnym wstępem przed kursem PPL. Licencja LAPL pozwala na wykonywanie lotów samolotem o wadze startowej nie większej niż 2000kg, pod warunkiem tego, że sam lot jest niekomercyjny, a samolot posiada napęd jednosilnikowy. Jeżeli więc interesujecie się lataniem – nie ma lepszego początku niż samoloty ultralekkie. Kurs oraz loty zapoznawcze w poprawny sposób przygotują Cię na samodzielne latanie, a nawet na nieodpłatne przewożenie pasażerów. Warto również wspomnieć, iż zarówno samolot ultralekki, jak i licencja cenowo wychodzi taniej, niż w wypadku cięższych samolotów.