Aplikacje

SkyDemonlink do informacji o produkcie

SkyDemon – link do zakupu aplikacji

Nawigacja lotnicza na Apple IOS, Android, PC

Oprogramowanie przeznaczone jest do tabletów i smartfonów pracujących systemie Android, IOS oraz do komputerów PC. HeliPoland poleca SkyDemon wszystkim pilotom jako nowoczesne i wielofunkcyjne wsparcie.

Program ten jest w pełni funkcjonalny zarówno w jednym z powyższych urządzeń jak i w oryginalnym urządzeniu dedykowanym do nawigacji lotniczej.

Aplikacja posiada wiele unikalnych funkcji. Jeśli mamy połączenie do Internetu (przez sieci komórkowe lub WiFi) można odbierać on-line (również podczas lotu) aktualne komunikaty NOTAM, TAF, METAR oraz aktualne informacje pogodowe takie jak kierunki i prędkości wiatru oraz zachmurzenie na różnych wysokościach, temperatury itp. Dostępna jest nawet nakładka zdjęć radarowych.

SkyDemon Helipoland.com

Przy pomocy SkyDemon można złożyć on-line plan lotu np. dla lotu międzynarodowego. SkyDemon podczas lotu informuje i ostrzega o przestrzeniach powietrznych przed nami i o tych które są aktualnie przekraczane, o przeszkodach pionowych, informuje o częstotliwościach radiowych urządzeń nawigacyjnych i komunikacyjnych np. lotnisk znajdujących się na trasie. Informacje te wyświetlane są m. in. w formie komunikatów (ping) na ekranie w różnych kolorach, w zależności od kategorii informacji.

W bazie danych znajdują się plany lotnisk, podejścia, dane nawigacyjne, częstotliwości i rysunki pasów startowych niemalże wszystkich lotnisk i lądowisk w Polsce i Europie a także USA, niektórych krajów Afrykańskich, Australii i Nowej Zelandii.

Program posiada unikalną funkcję „wirtualny radar“, w formie graficznej, na przekroju pionowym zaplanowanej trasy pokazywane są: poziomy lotu, wysokości terenu, przeszkody terenowe, warstwy chmur i punkty trasy.

Przy pomocy komputera PC można przed lotem zaplanować trasę, pobrać aktualne dane NOTAM, METAR, TAF, stworzyć log i wszystko wydrukować. Oprogramowanie na komputerze PC nie ma możliwości nawigacyjnych.

Jeden kod aktywacyjny = 1 Licencja personalna = 2 x iPad+ 2 x Android + 2 x komputer PC.

W cenie oprogramowania jest abonament aktualizacji map i bazy danych lotniczych Jeppesen na 12 miesięcy (co 28 dni). Aktualizacja odbywa się automatycznie kiedy urządzenie jest podłączone do WiFi lub transmisji danych sieci komórkowej.

Tablet systemu Android lub iPad powinien posiadać: GPS, WiFi, zalecane aby miał dostęp do sieci komórkowych z transmisją danych, procesor 1GHz, 1GB pamięci operacyjnej i 4 do 8GB pamięci.